Fraternitas Vanenica

Fraternitas Vanenica
Tēvijai, pienākumam, draudzībai
Veritati, humanitāti, virtuti

www.vanenica.lv
Rīga,  Artilērijas iela 54,  LV-1009


Neziņa nebija atstājusi latvju tautas daļu svešumā, nedz izkliedējusi bažas nākotnei, kad latviešu jaunieši bēgļu gaitās satikās Bavārijas galvas pilsētā, lai gūtu atziņas Minhenes universitātēs.

Kopīgu pārdzīvojumu šausti un vienotības aicināti, 18, pārsvarā Latvijas universitātes studenti, lai nezustu latvietībai, pulcināja akadēmisko jaunatni dzīves veidošanai svešumā ar mudi:

Apzinādamies mūsu sūtību nepagurt cīņā par savu tautu un dzimteni pie Baltijas jūras, apņemamies vairot zinības un gara spēkus, saglabāt sevi tautas kopībai un augt Latvijas universitātes Prezidiju Konventa korporāciju garā, stiprinot tēvzemes mīlestību, draudzību un pienākuma apziņu.

Latviešu studenti no Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales Alpu pakājē pie Minhenes universitātēm, 1947. g. 20. jūnijā pulcējās Bavārijas Latviešu komitejas telpās Herzog Rudolf Str. 49 un nodibināja Minhenes universitāšu latviešu studentu korporāciju Fraternitas Vanenica ar devīzēm: Tēvijai, pienākumam, draudzībai un Veritati, humanitāti, virtuti un kuru zaļ-sarkan-sudraba krāsas tos vienotu nevien studiju laikā, bet visam mūžam.

Korporācijas nosaukums Vanenica ņemts no senās Kursas. kura 12. g. s. dalījās novados. Tās ziemeļos, Baltijas jūras apskalota, bija Vanēnija. Šis ģeogrāfiskās vides ietekmē mūsu trikolora krāsas – zaļa ir šis vides dzīvības stiprums, bet sarkanā un sudraba ņemtas no Kurzemes ģerboņa.

Fraternitas Vanenica 1947. g. 6. sept. garantēja A!K!K! pie Selonijas, un 1949. g. 16. septembri to uzņēma Latvijas Korporāciju apvienībā.

Ar 1950. g. 21. jūniju Fraternitas Vanenicas konvents atsāka darbību ASV ar prezidija sēdekli Ņujorkā.

Konventa lielākā kopa darbojās Karakasā, Venecuēlā.

Pie korporācijas darbojās Dāmu komiteja.

1951. g. 16. februāri L!K!A! piešķir konventam balss tiesības.

Pie konventa pastāv Palīdzības fonds un bibliotēka, kurā uzkrāj korporāciju skarošus izdevumus.

Vanēņi ir bijuši aktīvi nevien internajā dzīvē, bet ari eksterni kalpojuši sabiedrībai, tautiskiem centieniem un buršu kopībai.

Locekļu skaits 60.Fraternitas Vanenicas konvents 1959./60. un 1978./79. akadēmiskajā gadā prezidēja Latvijas Korporāciju apvienībā.